23. EDUKATIVNO-MUZEJSKA AKCIJA „LAĐA“

Edukativne muzejske akcije već 22 godine zaredom uspješno organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskoga muzejskog društva. Akcija se tradicionalno odvija u travnju i svibnju, a završava na Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja.

 

Svake godine muzeje sudionike povezuje jedna tema koju svatko predstavlja na svoj način. Ove godine sudionike akcije povezala je jedna riječ –  Lađa. Hrvatski školski muzej priredio je izložbu dječjih likovnih radova na danu temu – Kamo plovi ovaj brod?. Odaziv na likovni natječaj bio je doista izvanredan, pristiglo je čak 2700 radova iz različitih odgojno-obrazovnih institucija iz čitave Hrvatske. Stručno povjerenstvo imalo je nimalo lak zadatak odabrati najbolje radove za izložbu u samom Hrvatskom školskom muzeju. Odabrano je 150 likovnih radova koje možete razgledati u Hrvatskom školskom muzeju do 18. svibnja 2018. godine.

 

Među izloženim radovima nalazi se i sedam radova iz naše škole a autori su:

Darijo Prugovečki, 4.d

Petra Troha ,4.d (mentorica Dubravka Fiolić)

Mia Cvijanović, 6.a

Klara Leda Jakopić, 6.d

Marcela Mazarekić,6.d

Petra Petolas,6.d

Ena Topolko, 6.d (mentorica Mirjana Sever)

Svečane dodjela pohvalnica autorima te zahvalnica mentorima održati će se u Hrvatskom školskom muzeju 18.5. 2018. godine u 12 sati.

Čestitamo svim predstavnicima naše škole na ostvarenom uspjehu.

 

Mia Cvijanović, 6.a

 

Klara Leda Jakopić, 6.d

 

Marcela Mazarekić, 6.d

Petra Petolas, 6.d

 

Ena Topolko, 6.d

 

Sa svojim likovnim radovima učenici šestih razreda naše škole sudjeluju i na izložbi Kud plovi ovaj brod kojom Muzej suvremene umjetnosti obilježava 23. EMU (Edukativnu muzejsku akciju). Izložbu u prostoru Školice možete pogledati do 18. svibnja 2018. a svečano predstavljanju izložbe održat će se 12. svibnja u 17 sat.

 

Mirjana Sever