Zagorkin rođendan

Dana 3. ožujka proslavili smo 150. rođendan Marije Jurić Zagorke u našoj školi. Ujedno, naša škola je po toj najčitanijoj hrvatskoj književnici i prvoj hrvatskoj novinarki dobila ime.  

Učenici i djelatnici škole okupili su se u hodniku škole. Svečanost je otvorio školski zbor. Prikazana je učenička animacija biografije Marije Jurić Zagorke. Slijedile su digitalne rođendanske čestitke, a papirnate čestitke i portreti Marije Jurić Zagorke bili su izloženi. Prikazan je dokumentarni film Filmske družine ZAG. Trud učenika nagrađen je darovima.  

Za kraj proslave zasladili smo se tortom s likom Marije Jurić Zagorke, a rezala ju je Maris Mašković, učenica koja je oživjela njen lik. Za uspomenu se moglo fotografirati iza okvira s tematikom svečanosti. Naša novinarska grupa intervjuirala je tri učenika koji su sudjelovali i cijelo vrijeme bilježila snimanjem i fotografiranjem. 

Lavinija Pukec